Mistrovství světa Superbiků v Brně se blíží

Sdílejte tento článek na Facebooku

Brněnský Masarykův okruh bude druhý červencový víkend (9. – 11. 7. 2010) patřit nejsilnějším motocyklům. O přízeň diváků budou bojovat závodníci v rámci závodu Mistrovství světa Superbiků. Největším „tahákem“ pro domácí diváky bude jistě účast nejlepšího českého závodníka seriálu – Jakuba Smrže na motocyklu Ducati. Ten závodí v kategorii superbiků již třetí sezónu. Aktuálně je na třináctém místě celkového pořadí světového šampionátu, ale na posledním závodním víkendu se ve finálových jízdách umístil dvakrát na devátém místě. Kromě kompletní světové špičky uvidíme u domácích fanoušků velmi populárního Maxe Biaggiho, aktuálně na druhém místě v průběžném pořadí mistrovství světa.

Víkendový program začíná již pátečními volnými a kvalifikačními tréninky. Ty pokračují i v sobotu, kdy se již jede také kvalifikace. Nedělní program vyvrcholí dvěma závody, každým o délce dvacet kol náročného brněnského okruhu. Závody superbiků doplní závody mistrovství světa supersportů, evropského šampionátu třídy Superstock 600 a Poháru FIM litrových superstocků. Diváci tak mohou sledovat závody takřka po celý den.

Brněnský závod se koná od 9. do 11. července. Na páteční trénink a do paddocku je vstup zdarma; víkendové vstupenky stojí od 290 do 990 Kč za vstup včetně návštěvy paddocku při koupi v předprodeji. Na místě v den závodu pak budou stát vstupenky od 600 do 1500 Kč. VIP vstup, jehož součástí je i parkování nebo přístup do VIP salonku a pit-walk, je možné pořídit od 4500 Kč v předprodeji nebo za 6000 Kč na místě v den závodu. Děti do 14 let mají v doprovodu dospělé osoby vstup zdarma. Na tribuny C, D a G mají bezplatný vstup i seniorští fanoušci motocyklových závodů narození do roku 1943 včetně.

Závodní kalendář brněnského Masarykova okruhu je v letních měsících hodně plný. Po Mistrovství světa Superbike se bude konat FIA WTCC – Mistrovství světa cestovních vozů (30. 7. – 1. 8.). Následuje vrchol české závodní sezóny Cardion ab Grand Prix ČR – Mistrovství světa silničních motocyklů (13. – 15. 8.). Jde o největší a nejprestižnější závod v České republice, kdy se představí kompletní světová špička motocyklového sportu včetně českých závodníků Karla Abrahama, Lukáše Peška a Jakuba Kornfeila.

Sdílejte tento článek na Facebooku