Limitovaná serie Lexus RX 450h

Sdílejte tento článek na Facebooku

Společnost Lexus Czech&Slovak Republic představila limitovanou sérii oblíbeného crossoveru RX 450h s názvem Style Edition, která nabízí zákazníkům atraktivní balíček výhod v celkové hodnotě 100 000 Kč. Paket originálního příslušenství Lexus tvoří designové a praktické doplňky: střešní ližiny, přední ochranný kryt spodní části vozu, zadní ochranný kryt spodní části vozu, praktická odolná rohož do zavazadlového prostoru. Speciální nabídka Style Edition platí pro vozy dodané do 31.3.2011.

O modelu RX 450h

V pořadí již v třetí generaci celosvětově nejúspěšnější modelové řady Lexus – modelu RX – se představila druhá generace pohonu Lexus Hybrid Drive, a to pod kapotou verze RX 450h. Jedná se o plně hybridní model se sériově paralelním uspořádáním pohonu, který nabízí vysoký výkon s nízkou spotřebou paliva a taktéž možnost čistě elektrického pohonu, kdy RX 450h neprodukuje žádné emise a má nulovou spotřebu.

Plně hybridní hnací ústrojí RX 450h sestává z vysoce účinného benzinového motoru V6, který pracuje v Atkinsonově spalovacím cyklu, a dvou výkonných elektromotorů. Výsledkem je celkový výkon systému 299 k a ‘inteligentní’, elektronicky řízený pohon všech kol se zapojením elektromotorů, označovaný jako „E-FOUR“. O přenos výkonu se pak stará bezestupňová automatická převodovka, která se vyznačuje úžasně hladkým a lineárním projevem. Díky tomu dosahuje RX 450h působivého zrychlení z 0 na 100km/h za 7,8 sekundy.

RX 450h nabízí ve své třídě výjimečnou hodnotu spotřeby paliva 6,3 l/100 km (6,0l/100 km ve verzi FWD). Pozoruhodně nízká je i hladina emisí CO2 na úrovni 145 g/km (140 g/km ve verzi FWD). Podobných hodnot dosahují čtyřválcové kompaktní vozy. K těmto skvělým výsledkům přispívá i špičková aerodynamika modelu RX, která jej díky hodnotě čelního odporu (Cd) 0,32 řadí na samotný vrchol třídy.

Na silnicích projevuje RX neochvějnou vyrovnanost. Lehce zvládá dlouhé cesty, na nichž rozmazluje cestující vytříbeným komfortem, jak se sluší na vůz značky Lexus, zatímco v zatáčkách se chová stabilně a vyrovnaně. Kombinaci těchto vlastností umožňuje tuhý podvozek, precizní konstrukce přední nápravy a lichoběžníkové zadní zavěšení. Všechny tyto prvky byly důkladně testovány a prověřeny na slavném okruhu Nürburgring v Německu.

Lexus RX 450h se vyznačuje jednou z nejpevnějších karoserií ve své třídě a zároveň nabízí nejmodernější bezpečnostní prvky a podpůrné systémy pro řízení vozidla. Nastavuje tak špičkový světový standard aktivní i pasivní bezpečnosti v celé kategorii crossoverů. Lexus RX byl navržen tak, že s přehledem dosáhl maximálního pětihvězdičkového ohodnocení v evropských nárazových testech NCAP. Využívá přitom jedinečný systém integrovaného řízení dynamiky vozu (VDIM), přednárazový bezpečnostní systém (PCS), aktivní opěrky hlavy a plných 10 airbagů, včetně kolenních pro řidiče a spolujezdce na předních sedadlech.

Sdílejte tento článek na Facebooku