Golf Autem roku 2013

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nový Golf je evropské „Auto roku 2013“. Renomovaná mezinárodní anketa „Car of the Year“ patří mezi nejdůležitější měřítka v automobilovém průmyslu. Vítěz letošního ročníku byl oznámen před zahájením Ženevského autosalonu. Prof. Dr. Martin Winterkorn, předseda představenstva akciové společnosti Volkswagen Aktiengesellschaft, uvádí: „Je to prvotřídní výsledek, na který jsme velmi pyšní. Tato nejdůležitější evropská cena dokonale završuje dosavadní seznam získaných ocenění. Více než 29 milionů zákazníků vytvořilo z Golfu ikonu. Golf bude v této úspěšné historii pokračovat.“

Anketa „Car of the Year“ je jedna z nejstarších a nejprestižnějších v Evropě. Od roku 1964 jsou každoročně oceňovány nejlepší nové vozy. Porota, tvořená 58 evropskými motoristickými novináři z 22 zemí, nominovala v prvním kole do finále osm kandidátů. Tyto vozy byly v uplynulých měsících důkladně testovány, porovnávány a hodnoceny podle různých kritérií, jako je hospodárnost, komfort, bezpečnost, jízdní vlastnosti, funkčnost, design a technický pokrok. Nový Golf se v 50. ročníku tradiční ankety prosadil proti sedmi konkurentům s velkým náskokem, když celkově získal 414 bodů, zatímco vůz na druhém místě obdržel 212 bodů. Prestižní ocenění mají na svém kontě již dva modely Volkswagen: Golf z roku 1992 a Polo z roku 2010.

Nejúspěšnější evropský automobil byl ve své sedmé generaci dále zdokonalen. Nový Golf přitom boduje nejen svou kvalitou, komfortem, nízkými hodnotami spotřeby paliva a emisí a příznivou charakteristikou pohonu, ale i v důležité oblasti bezpečnosti. Nejlepším příkladem je standardní multikolizní brzda, která vozidlo po těžkém nárazu automaticky zpomaluje až do úplného zastavení, aby zabránila dalším následným kolizím.

K tomu se druží četné bezpečnostní a asistenční systémy, jako je rovněž sériově dodávaná elektronická uzávěrka diferenciálu XDS, aktivní systém pro ochranu cestujících a asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist, který nabízí za dostupnou cenu nejvyšší míru bezpečnosti a komfortu.

Vítězství v anketě „Car of the Year“ předcházela četná ocenění v Německu, České republice i ostatních zemích, například trofeje „Auto roku 2013 v České republice“, „Die besten Autos 2013“, „Auto Trophy 2012“, „Auto der Vernunft“ a britská „Top Gear – All the car you´ll ever need“.

Úspěšná historie Golfu je unikátní. Ať se jedná o klasický Golf, Golf Cabriolet, Golf Variant, nebo Golf Plus, zákazníci se pro něj rozhodují ve více než 120 zemích pěti kontinentů. Golf, který brzy oslaví milník 30 milionů vyrobených vozů, přinášel v uplynulých desetiletích nové standardy do kompaktní třídy. Automobilovou konstrukci vozů třídy, která nese jeho jméno, zásadně ovlivnil mnoha novými technologiemi, jako je například ABS, airbag a elektronicky řízený stabilizační systém. Směr vývoje ukazuje také vnější a vnitřní design Golfu, jenž se jako žádný jiný produkt vyznačuje od první až do sedmé generace nezaměnitelným stylem, který je dodnes nadčasový a smazává hranice zavedených tříd.

Sdílejte tento článek na Facebooku